Aktualności

Jak sprzątać szybciej?

Żeby szybkość sprzątania uległa poprawie, a nasz bezcenny czas został zaoszczędzony, musimy ustalić sobie odpowiedni harmonogram sprzątania. Nie będzie to łatwe, ale jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie, najważniejsze miejsca w naszym domu, jakie chcemy posprzątać, to będzie to z pewnością znacznie szybsze. Żeby sprzątanie przyniosło spodziewane efekty, należy zabrać się do niego z głową.
Przede wszystkim musimy zastanowić się od czego zacząć. Zawsze zaczynamy od rzeczy najtrudniejszych, od takich, które dają znaczący efekt i wymagają dużego poświęcenia. Dlatego też podstawą każdego sprzątania powinno być mycie okien i zmiana zasłon oraz firanek. Jeśli mamy w domu dywany lub dywanowe wykładziny, to wynosimy je i pierzemy lub trzepiemy. Następnie należy wziąć się za odkurzenie mebli. Jest to bardzo ważny element naszej pracy i musimy zawsze o nim pamiętać. Sprzątanie należy zwieńczyć drobnymi poprawkami i myciem podłóg, a najlepiej rozpisać sobie plan, co kiedy będziemy robić, żeby wysprzątać dom idealnie.
 
Szybkie tempo życia i natłok obowiązków powodują, że czasami nie mamy możliwości odpowiednio zająć się swoim domem. W sytuacji, kiedy praca zajmuje większość naszego czasu, sprzątanie i temu podobne zajęcia odchodzą naprawdę na boczny plan, bo dosłownie nie ma kiedy ich wykonywać. Dlatego też w momencie, kiedy Twój dom woła o pomstę do nieba, a Ty nie masz na niego czasu, zatrudnij pomoc domową.
Dobra i zwinna gosposia będzie w stanie wykonać wiele zadań w bardzo krótkim czasie i jednocześnie z zachowaniem najwyższego standardu. Koszt wynajęcia pomocy domowej zazwyczaj liczony jest w godzinach lub w metrach kwadratowych, jakie trzeba posprzątać. Z tym że zazwyczaj okna i dywany liczone są inaczej. Zwyczajna pomoc domowa zarabia zazwyczaj 10-20 zł na godzinę, a w tym czasie może zrobić naprawdę wiele. Sprzątanie będzie wykonane w oka mgnieniu, a standardowy nakład czasu w tygodniu będzie wynosił ok. 3 do 6 godzin, więc naprawdę taka inwestycja się opłaca. Ty w tym czasie możesz się natomiast zająć swoją pracą.
 
 

Nasi czytelnicy: